Menu
19. 03. 2018

Miluj bližního svého

zpět na Blog

Česká televize nás přizvala k natáčení dokumentu o LGBT křesťanech. Rádi jsme přispěli svým životním příběhem. Mrkněte se!

Blížila se neděle 4. února 2018 a my jsme doma uklízeli, jako by k nám měla přijít nějaká návštěva. Návštěva nakonec skutečně dorazila, a to ne jen tak ledajaká. Byl to celý štáb České televize v čele s režisérkou Veronikou Kvakovou. Přišli k nám natáčet další díl pořadu Cesty víry.

Dokument se připravoval skoro rok a najednou měl přijít čas natáčení. Ve společnosti štábu jsme strávili prakticky celý den. Začínali jsme dopoledne u nás doma, potom jsme se vypravili na Karlův most i do naší oblíbené "průvodcovské" kavárny a večer jsme se nakonec společně zúčastnili katolické LGBT bohoslužby v organizaci Život 90. Za pár dnů se pak ještě dotáčelo v Českém rozhlase, kde jsme zrovna dělali promo-rozhovor pro náš rozhlasový dokument "Pro Tebe"

Takhle tedy vznikal dokument pro Cesty víry s názvem "Miluj bližního svého".  Veronice i klukům moc děkujeme, nejen za výsledek, ale také za velkou pohodu, která během celého natáčení vládla. V dokumentu dále uvidíte i příběh dalších dvou LGBT křesťanů, Veroniky a Zdeňka.

Česká televize dokument odvysílala 18. 3. 2018 na ČT2. Vy se na celý dokument můžete podívat zde.

______________________________________________________________
V rámci našeho projektu Pro Tebe se snažíme o následující:

1) Chceme podpořit mladé lidi z tradičních prostředí v úspěšném zvládnutí jejich coming-outu i dalších nástrah „teplého“ života.
2) Chceme také přispět k většímu poznání a porozumění LGBTQ+ osob ze strany většinové společnosti, zvláště potom v křesťanských kruzích.