Menu
07. 02. 2018

Radio Wave

zpět na Blog

Představujeme vám dokument Pro Tebe, který pojednává o našem životním příběhu. Otázky jsou odvážné, odpovědi upřímné, střih provokativní. Chvílemi z toho může až mrazit. Kdo má odvahu, ať se pohodlně usadí do křesla a zaposlouchá se.

Minulý rok nás oslovila naše kamarádka Katka Havránková, redaktorka zpravodajství Českého rozhlasu, zda bychom s ní natočili dokument o našem životě. Souhlasili jsme, protože jsme přesvědčení, že bychom si svoji cestu k autenticitě a lásce neměli nechávat jen pro sebe. Chceme svědčit o našem životě s vírou a odlišnou sexuální orientací a do našeho projektu PRO TEBE to skvěle to zapadá. 

Dokument „Pro tebe – Jak žít s vírou, když tě církev nechce?“ je Katčinou prvotinou v tomto žánru. Natáčeli jsme průběžně přes půl roku a vzniklo více než 10 hodin záznamu. Nakonec máme dokument, který má 25 minut. Natáčení bylo zajímavé, někdy i únavné. Občas bylo taky náročné z nás něco vůbec dostat, ale celkově jsme si to všichni užili. Katce i Radiu Wave, kde byl dokument zveřejněn, moc děkujeme!

Dokument si můžete pustit zde: Článek o dokumentu Pro Tebe s odkazem pro přehrání. V článku brzy bude také odkaz na krátký rozhovor k dokumentu, který jsme i s Katkou dělali živě pro Radio Wave 6. února v poledne.

Videoupoutávka k vysílání na radiu Wave: Facebook.

______________________________________________________________
V rámci našeho projektu Pro Tebe se snažíme o následující:

1) Chceme podpořit mladé lidi z tradičních prostředí v úspěšném zvládnutí jejich coming-outu i dalších nástrah „teplého“ života.
2) Chceme také přispět k většímu poznání a porozumění LGBTQ+ osob ze strany většinové společnosti, zvláště potom v křesťanských kruzích.