Menu
27. 06. 2017

Tom očima Jiřího

zpět na O nás

S Tomem jsem se poprvé potkal 15. srpna 2014. Od první chvíle na mě zapůsobil bystrou myslí, empatickým vystupováním, jiskrou v oku a přátelstvím, které se hned začalo rozvíjet. Netrvalo to dlouho a poznal jsem Tomovu milou mamku a psího rošťáka Jonáše. Moje mamka si Toma rychle oblíbila, jako by to byl její třetí syn. Můj brácha zase ocenil Tomovu šikovnost, když jsme mu pomáhali zateplovat střechu. Prakticky všichni moji přátelé s Tomem okamžitě navázali pěkný vztah a také Tomovi přátelé mě – a nás – přijali s otevřeným srdcem. 

Pochopil jsem, že mám vedle sebe velmi vzácného člověka, se kterým se nebudu nikdy nudit. Potřebuju poradit s právnickou věcí? Tom vystudoval práva, takže si vždy ví rady. Nevím něco německy? Léta Tomových studií na rakouském gymnáziu se vyplatila. Potřebuji pomoci, podpořit? Tom dělal léta dobrovolníka v neziskovém sektoru, takže umí. Potřebuji se vyznat ve financích, ve strategii, v podnikání? Proč se neobrátit na Toma, bývalého ředitele brněnské nevládky NaZemi. Chci cestovat? Nejlepší parťák všudybyl Tom. Zorientovat se v Praze? Zkušený průvodce Tom. Dobře se najíst? Kulinář Tom. Zasportovat? Skvělý sparing Tom. Relaxovat? Pařmen Tom! Tímto způsobem bych mohl pokračovat snad do nekonečna.

Nejlepší na tom je, že se naše přátelství přetavilo v lásku, která v průběhu času stále roste. To on mi pomohl v mnoha věcech se obrousit a sám na sobě také kvůli mně zapracoval. Mnohokrát jsme se za ty skoro 3 roky „chytli“, ale také jsme si mnohokrát odpustili a obnovili to nejdůležitější, co nás spojuje a naplňuje štěstím. Tome, děkuju za to, že jsi! Miluju tě. Jirka