Menu
26. 06. 2017

Pro Tebe

zpět na Pro Tebe

Nechceme žít jen pro sebe. Kolem je kupa lidí, které můžeme podpořit. Možná k nim patříš i ty.

Tom i Jiří mají za sebou řadu let práce ve prospěch druhých lidí. Tom se věnoval zlepšování pracovních podmínek ve světě a také vzdělávací a osvětové činnosti v oblasti globálního vzdělávání, lidských práv, kritického myšlení nebo férového obchodu. Absolvoval též sebezkušenostní psychologický trénink a koordinoval různé malé i velké projekty. 

Jiří působil řadu let jako římskokatolický kněz ve farnosti a též v armádě. Kromě vyučování a kázání se věnoval osobnímu doprovázení křesťanů i lidí bez náboženského vyznání. Problematikou výchovy a vzdělávání se prakticky zabýval během svého působení na gymnáziu ve Skutči i později, více teoreticky, při svém pětiletém studiu na Papežské salesiánské univerzitě v Římě. 

Nyní chceme zhodnotit své zkušenosti a zároveň nezištným způsobem investovat část našeho času do prevence mezi mladými lidmi s homosexuální orientací. Chceme začít právě projektem PRO TEBE.

Chceme nabídnout podporu mladým lgbtq+ lidem, které nepřijalo jejich konzervativní (především křesťanské) prostředí. Co nevidět zde budou články pro ty, kteří se najednou ocitli v cizím prostředí, protože je třeba jejich rodina zavrhla. Tito lidé, vržení do víru velkoměsta, často mohou mít problém sehnat práci a ubytování, nevědí, jak rozumně zacházet s penězi, jak chránit své zdraví i srdce… a pokud neskončí tragicky, projdou si dost solidním peklem. 

Nemyslíme si, že všechno změníme a zachráníme svět, ale snad aspoň tu a tam někomu náš projekt dodá potřebnou radu či kus naděje.