Menu
05. 10. 2018

Poplašné zprávy v kázání

zpět na Glosy

Dneska ráno, ještě v posteli, jsem se podíval na Facebook. Jedna z prvních zpráv, kterou jsem viděl, byla ta o kázání Petra Piťhy v katedrále na svátek sv. Václava. Přečetl jsem si nejprve komentář a pak, stále ještě s částí sebe, která tomu nechtěla věřit, jsem si pustil oficiální video-záznam kázání.

Udělalo se mi fyzicky nevolno. Páter využil svatováclavskou mši k šíření lží, poplašných zpráv a nenávisti. Tématem kázání byla jak jinak Istanbulská úmluva a "homosexualismus". Opět. Znovu je třeba se do homosexuálů opřít. Však my jsme přeci strůjci všeho zla. Konec konců nás sám označuje za marxisty a nacisty ve své větě: "Navržené zákony a jejich protagonisté převzali ideologii marxismu a nacismu."

Některé body z kázání (jak je můžete najít i v oficiálním přepisu kázání na stránkách svatovítské kapituly) uvádím dále. Uvedeny byly s tím, že ve sněmovně se nyní projednávají "dokonale zvrácené zákony" (viz zákon o manželství pro všechny) a co by lid čekalo po schválení tohoto zákonodárství:

 • Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, vy budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat.
 • Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž.
 • Budete postaveni pod všechny živočichy, kteří se pohlavně rozmnožují, protože pro kočky, žáby ani hmyz zaváděné zákony neplatí. 
 • Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru.

  Na kázání se můžete podívat zde:

  Nebo si ho jen přečíst v oficiálním dokumentu zde:

  Kázání 28. září 2018

  Proto pokládám otázky, především vám, bratři a sestry v Kristu, jsou tyto názory opravdu odrazem společnosti křesťanů, ke které chceme patřit? Opravdu nepozvedneme hlas ve chvíli, kdy z kazatelen zaznívají lži, pomluvy a poplašné zprávy, které se snaží jen manipulovat dav k podpoře nebezpečné ideologie (a teď nemyslím tu "genderovou")? Vždyť páter mluví o vyhlazovacích táborech, ale já mám pocit, že by tam nejradši viděl nás... 


  PS: Pokud byste stáli o další informace k Istanbulské úmluvě, proč se nepodívat přímo do oficiální brožurky Úřadu vlády ČR, která se zabývá právě i vyvracením některých bludů, které kolují v církvi...