Menu
31. 12. 2018

Ohlédnutí za rokem 2018

zpět na Blog

Konec roku je dobrou příležitostí podívat se s nadhledem na to, co se v našich životech za těch 365 dní odehrálo. Pro nás to rozhodně byl rok bohatý na výzvy, setkání, zážitky a zkušenosti. Byl to druhý rok, který jsme prožili v jedné domácnosti jako pár. Kamarádi, kteří sledují náš Facebook nebo Instagram, nám říkají, že furt někde cestujeme. Je pravda, že jsme si letos dopřáli pár kratších výletů (nákupy v Miláně, běžky u Mariánských Lázní, jazykový kurz v Andalusii, let balónem na Slovácku, relax v přírodě Českého ráje, Pilsen Pride, koncert U2 v Berlíně) a 14 dní dovolené na Kanárských ostrovech. Jinak se ale věnujeme naší práci – Tom hlavně Fairtrade Česko a Slovensko a Jirka průvodcování v Praze i na jiných místech. Letošek byl zvláštní zvýšeným zájmem médií o naši originální životní zkušenost a naše názory, což prezentujeme i na této stránce. Dost se nás týkala (v dobrém) kampaň za rovné manželství a dost se nás dotýkalo (ve zlém) ideologické a demagogické tažení některých křesťanů proti emancipaci lidí s LGBT+ orientací.

Do nového roku vstupujeme s řadou plánů a předsevzetí. Jednak chceme dále pracovat na sobě, a jednak tu chceme být zas trochu více pro vás. Máme celý seznam toho, čemu hodláme věnovat náš čas a energii a čeho bychom chtěli dosáhnout. Zkušenosti minulého roku nás učí, že si nemáme nechat kazit den lidmi zabedněnými. Ty samé zkušenosti nás učí přemýšlet, diskutovat, ujasňovat si, o co v životě jde, hájit hodnotu mezilidské lásky a třeba taky nově vnímat poselství evangelia. Jedním z našich předsevzetí je zlepšit péči o tuto stránku – sami budete moci posoudit, jak to půjde.

Přátelé, co bychom vám do roku 2019 popřáli? Kdykoliv se vám bude zdát, že má navrch blbost, nevraživost, předsudky a blbá nálada, ať se vašich srdcí zmocní radost, láska, moudrost a naděje.

Ohlédnutí 2018