Menu
28. 03. 2020

Náš rok 2019

zpět na Blog

Rok 2019 byl třetím rokem soužití Toma a Jirky pod jednou střechou v Praze na Vinohradech. Rádi se s vámi podělíme o nejdůležitější věci, které jsme zažili či prožili.

PROFESNĚ

Tom stále pracuje především v nezisku. Velmi zajímavá byla jeho cesta s novináři do Indie, kterou na začátku roku podnikl s Fairtrade Česko a Slovensko, na podzim pak do zahraničí vyrazil sám ještě jednou, a to na mezinárodní fairtradovou konferenci ve Walesu. Samozřejmě se ale věnuje i nadále cestovnímu ruchu, tedy našemu společnému projektu „Tom George“.

Jirka se věnuje turistům intenzivněji. Kromě italštiny a angličtiny teď již naplno provádí i španělsky. Jeho nejoblíbenější komentovanou procházkou se stala Praha Franze Kafky.  Velmi překvapivé bylo pracovní setkání s nejsledovanějším mexickým youtuberem, z něhož spontánně vzniklo velmi osobní interview. Miliony shlédnutí tohoto videa měly za následek poměrně bohatou korespondenci s řadou mladých gayů z Latinské Ameriky, kteří žádali o radu a podporu ve svých nesnadných situacích způsobených ultrakonzervativním prostředím.

SPOLEČENSKY A KULTURNĚ

Snažíme se nežít v ulitě, takže jsme s přáteli oslavili další výročí naší svatby, zúčastnili jsme se pohodového „hetero friendly“ plesu Queer Ball, podíleli jsme se na programu festivalu Prague Pride a na demonstraci za rovné manželství pod kampaní Jsme fér. Poprvé v životě jsme spolu byli na baletu (zajímavě ztvárněný Kafkův Proces), v bytovém divadle či na bytovém koncertu. Jirka se zúčastnil kurzu olejomalby a začal ve volných chvílích zkoušet něco malovat. Samozřejmostí pro nás byla i účast na většině demonstrací za svobodu a právo v naší zemi. Akcí roku byla oslava kulatin Tomovy mamky u nás doma, kam jsme jako překvapení pozvali více než tři desítky jejích přátel.

CESTOVATELSKY

Naše záliba v cestování není ničím novým. V březnu 2019 jsme poprvé v životě stanuli na americkém kontinentu. Během dvou týdnů jsme se seznámili s krásami New Yorku, Washingtonu a Filadelfie. Jiří nic zvláštního nečekal a vrátil se spokojený, Tom se ale do „Velkého jablka“ zamiloval.

Další cestu jsme podnikli o Velikonocích. S Jirkovou mamkou jsme vyrazili na pár dní do Baskicka, do milého městečka San Sebastian. Třetí cesta směřovala do Anglie. Jeden týden v září jsme strávili v Londýně, Brightonu a Oxfordu. Bylo to takové rozloučení před brexitem, který již byl opravdu všudypřítomný.

Z toulek po naší vlasti lze zmínit jarní cestu do Třebíče a Telče nebo podzimní relax v Harrachově spojený s výletem do Zhořelce a Jelení Hory.

SPORTOVNĚ

Jinak pokračujeme i ve sportování. Tom se zaměřuje na posilování (posilka Ronnie ve Vršovicích) a nově i na jógu. Jirka rád využívá streetworkoutová hřiště, Funkční fitko v Nuslích a celý rok poctivě trénoval brazilské jiu jitsu v Chokectopus Gym. Děláme to, protože nás to baví a máme rádi endorfiny a výzvy.  

 

Když to shrneme, máme za sebou další požehnaný rok, ve kterém jsme se po všech stránkách posunuli dál. Nadále pokračujeme společně, což nás naplňuje velkou radostí a vděčností. Jsme rádi i za vás, kteří jste to dočetli až sem. Patříte do našeho života a my nějakým způsobem patříme do toho vašeho.

Náš rok 2019