Menu
07. 07. 2017

Kutná Hora, aneb Barbora ve věži

zpět na Blog

Kdyby se nás někdo zeptal, které město pro nás bylo městem měsíce června, jednoznačně by to byla Kutná Hora. Jelikož nás čekala v půlce června pracovní cesta do Kutné Hory s turisty, vydali jsme se tam nejprve sami, abychom vše prozkoumali. Zabookovali jsme si na jednu noc apartmán a vyrazili jsme na z části pracovní a z části romantický výlet do Kutné Hory. :)

A proč že se to vlastně jezdí na výlety do Kutné Hory? Kutná Hora byla ve středověku zdrojem stříbra, peněz a bohatství. V jednom městě tu najdeme dvě katedrály - katedrálu sv. Barbory a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Kutnohorská sv. Barbora byla vystavěna jako hornický kostel v 15. století. Katedrála v Sedlci má historii dokonce starší - je spojena s řádem cisterciáků, kteří zde založili kláštěr už ve 12. století. Kousek od Sedlcké katedrály je také ojedinělá kostnice. Už jste viděli erb rodu Schwarzenberků vyrobený z lidských kostí? Pokud ne, tak zajděte do kostnice!

Podle nás je Kutná Hora skvělým místem na výlet. Ve městě je také spousta hospůdek a vináren, ale i pěkná starobylá a romantická zákoutí. Jednoznačně můžeme Kutnou Horu doporučit alespoň na jednu noc. No a pokud byste chtěli vyrazit s průvodcem, dejte klidně vědět. Rádi vás provedeme a při tom vám vysvětlíme, proč je symbolem sv. Barbory věž se třemi okny. :) 

Kutná Hora