Menu
17. 08. 2018

Jaký byl letošní Pride?

zpět na Blog

Letošního osmého ročníku festivalu Prague Pride se zúčastnilo kolem 40 tisíc lidí. Byli to lidé s menšinovou sexuální orientací či genderovou identitou, ale také jejich rodiny a přátelé. Během celého týdne si účastníci mohli vybrat z 220 kulturních vzdělávacích i zábavných akcí. My jsme se zúčastnili například slavnostního zahájení na Střeleckém ostrově, recepce v Clam-Gallasově paláci, dvou zajímavých přednášek či milého koncertu na Výstavišti, kde vystoupili mimo jiné Mikolas Josef, Dara Rolins a Heather Small. 

Velmi zajímavým bodem programu Prague Pride 2018 byl čtvrteční večer se zahraničními hosty s názvem Pride Voices. I přes neuvěřitelné vedro, které v místě konání v NODu panovalo, stálo opravdu za to vydržet a poslechnout si jejich zajímavé příběhy. Mezi osobnostmi nechyběli transgender modelka Loiza Lamers nebo rakouský HIV/AIDS aktivista Gery Keszler. Oba dva předali publiku své nadšení a inspiraci pro podporu LGBTQ komunity a zasloužili si obrovský aplaus.

Osobně jsme také přispěli k uskutečnění meditace na Střeleckém ostrově a páteční panelové diskuze na téma Coming out v křesťanské rodině. Vrcholem festivalu byl velmi pohodový a radostný průvod Prahou s následným odpoledním festivalovým programem na Letné, kterého se účastnilo asi 30 tisíc lidí. Součástí programu byly též dvě nedělní bohoslužby v evangelickém kostele Martina ve zdi. Zveme vás k prohlídce letošního Prague Pride našima očima.


Jaký byl letošní Pride?